Her Yönüyle: En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları 2023

En iyi sosyal medya uygulamaları ve en iyi sosyal medya araçları gibi aramalar yaparak sosyal medya yönetim sürecinize katkıda bulunmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sosyal medya uzmanlarının mutlaka kullanması gereken sosyal medya araçlarına yer vermekteyiz. Markanız için bir süredir sosyal medya yönetim programı kullanıyorsanız, yalnızca yerel uygulamalara güvenmenin sınırlayıcı olduğunu fark etmeye başlamış olabilirsiniz. Başka bir platform kullanmaya başladığınızda veya yeni bir ekip üyesi eklendiğinde iş akışınız tıkanmaya başlar. Sosyal medya araçları, markanızın pazarlama hedeflerinde başarılı olması için gereklidir. İster fotoğraf düzenliyor ister birden fazla ağda gönderi planlıyor olun, bu araçlar işinizi kolaylaştırmak için var. Düzinelerce pazarlama aracı mevcut olduğundan, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi karşılayacak birkaç tane bulmanız kaçınılmazdır.

Neden sosyal medya yönetim aracına ihtiyacınız var?

Sosyal medya yönetimi, gönderi oluşturmak ve planlamaktan daha fazlasıdır ve sosyal medya yönetim araçlarınız da bunu yansıtmalıdır. İçerik küratörlüğünden, grafik tasarıma ve analize kadar sosyal medya yönetiminin her aşaması bir tür yazılıma ihtiyaç duyar. Bazı sosyal medya yönetim araçları birden fazla alanı kapsarken, diğerleri yalnızca tek bir alana odaklanır ve bu alanda mükemmelleşir.—-

Sosyal medya yönetim araçlarını kullanmak size bazı büyük avantajlar sunar, örneğin:

 • İçerik fikri ve yaratımı: İçeriğinize kaynak bulun, oluşturun ya da düzenleyin.
 • Grafikler ve medya düzenleme: Daha iyi videolar çekin, Instagram Hikayesi şablonları oluşturun ve daha güzel galeri gönderileri hazırlayın.
 • İçerik planlama ve zamanlama: İçerik takviminizi tek bir yerde düzenleyin.
 • İzleme, dinleme ve analiz: Markanızın anahtar kelimelerini takip edin. Araçlar ayrıca rakip analizi yapmanıza, bir kampanyanın nasıl performans gösterdiğini görmenize ve hesaplarınızın zaman içindeki ilerlemesini izlemenize yardımcı olur.
 • Potansiyel müşteri oluşturma: Satış için sosyal medya pazarlama faydasını en üst düzeye çıkarmak için satış CRM’inizi bağlayın.

Hangi sosyal medya araçlarının kullanılacağına nasıl karar verilir?

Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda herkesin kendi tercihleri ve ihtiyaçları vardır. Hangi araçları kullanacağınıza karar vermek için çeşitli değişkenlere göz atmanız gerekir:

 • Zaman: Herhangi sosyal medya yönetim programını nasıl kullanacağınızı öğrenmek ne kadar zaman alacak ve genel olarak kullanmak için ne kadar zamana ihtiyacınız olacak?
 • Maliyet: Sosyal medya hesap yönetim programı için bütçeniz ne kadar?
 • Hedefler: Kullanacağınız sosyal medya hesap yönetim aracı sosyal medya hedeflerinizle örtüşüyor mu?
 • İş akışı uyumu: Bu araç iş akışınızda ne kadar yer kaplıyor? Bir onay sürecine veya birden fazla kullanıcıya ihtiyacınız var mı?

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, işte önerdiğimiz en iyi sosyal medya yönetim programları. Bu programlar genel amaçlarına göre ayrılmıştır.

 • İçerik kürasyonu için gerekli sosyal medya araçları
 • İçerik oluşturma için gerekli sosyal medya araçları
 • Sosyal medya yönetimi, dinleme ve yayınlama için gerekli sosyal medya araçları
 • Analiz için gerekli sosyal medya araçları

İçerik küratörlüğü için kullanabileceğiniz sosyal medya araçları

Markanız için paylaşılacak en iyi içeriği bulmak önemli bir eylemdir. Aşağıdaki sosyal medya yönetim programları, trend olan konuları ve makaleleri ortaya çıkararak içerik küratörlüğü konusunda ağır işi üstlenmektedir. Sosyal medya içerik küratörlüğü için trend belirleme, pazarlama stratejisinin önemli bir parçasıdır.

Buzzsumo

Amaç: Buzzsumo içerik pazarlaması düşünülerek tasarlanmıştır. Sağlam araştırma araçları, hangi içeriğe ve anahtar kelimelere odaklanacağınıza karar vermeniz için gerekli bilgileri sağlar. Buzzsumo yalnızca bir bağlantının ne kadar popüler olduğuna dair bilgi paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda kim tarafından ve nerede paylaşıldığına dair ayrıntılar da sağlar.

Özellikler: Halihazırda trend olan içeriği ortaya çıkarın, düşündüğünüz içerik için araştırma yapın, anahtar kelime araştırması yapın ve önemli etkileyicileri belirleyin.

Ziyaret etmek için tıkla: Buzzsumo

Google Trends

Amaç: Google Trends, güncel ve son trend olaylara odaklanan bir arama motorudur. Google’ın arama motorundan alınan verileri kullanarak, belirli bir konumda trend olan anahtar kelimeleri belgeler. Bir anahtar kelime girdiğinizde, geçmiş verileri bulacak ve bunları diğer anahtar kelimelerle karşılaştırabileceksiniz.

Ziyaret etmek için tıkla: Google Trends

Feedly

Amaç: Feedly belirlediğiniz kaynakları takip etmenize yardımcı olur. RSS beslemesi olan herhangi bir web sitesine abone olun ve beslemeleri farklı konular halinde düzenleyin. Yapay zeka araştırma asistanı Leo ile onu istediğiniz konulara ve anahtar kelimelere odaklanması için eğitebilirsiniz. Ücretli planlar, haber bültenlerini takip etme ve ekip arkadaşlarınız için makalelere açıklama ekleme olanağı sunar. Daha da iyisi mi? Sprout Social entegrasyonu sayesinde Sprout uygulamasından çıkmadan makaleyi Sprout’ta düzenleyip okuyabilir ve gönderi olarak paylaşabilirsiniz.

Özellikler: RSS beslemelerini düzenleyin ve okuyun, AI asistanı, haber siteleri ve Reddit’teki anahtar kelimeleri izleyin ve içeriği ekibinizle paylaşın.

Ziyaret etmek için tıkla: Feedly 

İçerik oluşturmak için sosyal medya araçları

İster profesyonel bir kamerayla çekim yapıyor olun ister akıllı telefonunuzun özelliklerine güveniyor olun, içerik oluşturma araçları paylaşımlarınızı daha çekici hale getirmenize yardımcı olur. Paylaştığınız içeriğin türü, sosyal medya performansınız üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Animoto

Amaç: Animoto, telefonunuzdan veya masaüstünüzden kolayca video oluşturmanıza yardımcı olur. Kendi medyanızı veya stok kütüphanelerini kullanarak, müzik ve metin gibi öğeler eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Şirket ayrıca şablonlar, çok sayıda öğretici ve ücretli planlarda markanız için özelleştirme seçeneği sunar.

Özellikler: Çevrimiçi video düzenleyici, stok kitaplığı, şablonlar, video en boy oranı optimizasyonu, kaydedilmiş markalama ve doğrudan Animoto’dan sosyal medyaya gönderme.

Ziyaret etmek için tıkla: Animoto

Venngage

Amaç: Venngage herkesi bir infografik tasarım uzmanına dönüştürür. Çok sayıda infografik şablonu ve güçlü bir düzenleme aracı ile kendinizi kısa sürede sunum ve sosyal medya için hazır grafikler oluştururken bulacaksınız. Bu, iş grafiklerine ihtiyaç duyanlar için harika bir araçtır.

Özellikler: İnfografik şablonları, grafiklere dönüştürmek için veri içe aktarma, marka kiti, simge ve fotoğraf özelleştirme ve gerçek zamanlı işbirliği.

Ziyaret etmek için tıkla: Venngage

Unsplash

Amaç: Unsplash, çalışmalarını bağışlayan fotoğrafçılardan oluşan topluluğu sayesinde profesyonel fotoğrafları ücretsiz olarak sunuyor. İki milyondan fazla yüksek çözünürlüklü görsel ve güçlü arama motoru sayesinde en küçük markalar bile burada kullanacak bir şeyler bulabilir. Unsplash görsel lisansı hem ticari hem de ticari olmayan kullanıma izin verir ve atıfta bulunmak takdir edilse de gerekli değildir.

Özellikler: Geniş fotoğraf veritabanı, görüntüler yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklüdür, kullanımı ve indirmesi ücretsizdir.

Ziyaret etmek için tıkla: Unsplash

Sosyal medya yönetimi, dinleme ve yayınlama

İçeriğiniz oluşturulduktan sonra, yine de o gönderi düğmesine basmanız gerekir. Sosyal medya yönetim araçları içeriğinizi düzenli tutmanıza, gönderileri planlamanıza, hesaplarla etkileşim kurmanıza ve markanızla ilgili konuşmaları takip etmenize yardımcı olur. Ne kadar çok platformunuz varsa, bu araçlar şirketiniz için o kadar gereklidir.

Sprout Social

Amaç: Sprout Social bir sosyal medya yönetim platformundan daha fazlasıdır. Sosyal medya ihtiyaçlarınız için hepsi bir arada bir çözümdür: oluşturma, planlama, etkileşim kurma, dinleme, kampanyaları yönetme ve güçlü raporları analiz etme. Birden fazla platformu yöneten bir işletme ve birden fazla marka hesabını yöneten ajanslar için mükemmeldir. Ekipler için onay iş akışları ve mesaj etiketleme ile Sprout, sosyal medya iş akışınızdaki zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Ek bir avantaj olarak, ek bir çalışma yapmadan sunuma hazır raporlar elde edersiniz.

Özellikler: Sosyal medya yönetimi, yayınlama, dinleme, analiz, çalışan savunuculuğu araçları ve kampanya yönetimi.

Ziyaret etmek için tıkla: Sprout Social

MedyaBayim

Amaç: Eğer tüm sosyal medya araçlarını kullanıyor ve kaliteli içerikler üretiyorsanız ve buna rağmen hala takipçi sayınız artmıyorsa; takipçi sayınızı bir sistem üzerinden arttırmanız gerekebilir. SMM Panel dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden bir tanesi olan MedyaBayim gibi sitelerden alınan Instagram, Twitter, Spotify, YouTube ve diğer sosyal medya platformları gibi uygulamalar için alacağınız etkileşim paketleri hedefinize daha emin adımlarla gitmenizi sağlayabilir.

Detaylı bilgi almak için tıklayın: En İyi Sosyal Medya Paneli 

Kicksta

Amaç: Kicksta, takipçi sayınızı organik olarak artırmak için çalışan bir Instagram büyüme aracıdır. Potansiyel takipçi hesaplarını araştırmak ve bunlarla etkileşime geçmek için saatler harcamak yerine, sizinkine en çok benzeyen hesapları Kicksta’ya girersiniz. Araç daha sonra bu hesapların takipçileriyle birkaç gönderilerini beğenerek otomatik etkileşim kurmaya çalışır. Bu bir takipçi satın alma hizmeti olmadığından, Instagram takipçi sayısında artış garantisi yoktur. Ancak yeterli etkileşimle sizi takip etme olasılıkları artar.

Özellikler: Instagram hesap büyümesi (yeni takipçi olasılığı artar), hashtag oluşturucu ve hesap etkileşimi hesaplayıcısı.

Ziyaret etmek için tıkla: Kicksta

Socialflow

Amaç: Socialflow, medya şirketleri düşünülerek tasarlanmış bir yayıncılık yazılımıdır. CNN ve BBC gibi şirketler en iyi performans gösteren içeriklerini birden fazla sosyal ağa dağıtmak için kullanıyor. Bağlı bir RSS beslemesi ve öngörücü bir algoritma ile, gönderilerin en fazla etkileşime sahip olacağını düşündüğü zaman yayınlayacak ve en iyi performans gösterenleri yeniden yayınlayacaktır.

Özellikler: Yüksek hacimli içerik yayıncıları için yayıncılık yazılımı, ödeme yapan aboneler için abonelik hatırlatma motoru ve reklam içeriği araştırması.

Ziyaret etmek için tıkla: Socialflow

Sendible

Amaç: Sendible, ajanslar için tasarlanmış bir sosyal medya yönetim programıdır. Başlıca sosyal medya hesap yönetim programları, yayın platformları ve Google Drive gibi diğer kullanışlı işbirliği araçlarıyla entegre olur. Tek bir konumdan markalar arasında geçiş yapabilir, birden fazla hesapta yayın yapabilir, bir onay iş akışına sahip olabilir ve ekibinizle kolayca işbirliği yapabilirsiniz.

Özellikler: Sosyal medya yayıncılığı, yönetimi, dinleme, işbirliği araçları ve analizler.

Ziyaret etmek için tıkla: Sendible

Sosyal medya analizleri

Sosyal medya analiz araçları size çeşitli veriler sunar. Gönderilerinizin ve kampanyalarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini, rakiplerinizin neler yaptığını gösterir ve anahtar kelimeleri takip ederler.

Rival IQ

Amaç: Rival IQ, kendi gönderi ve profil performansınızı diğerleriyle anında kıyaslama olanağı sunar. Rakiplerinizin neler yaptığını ve onlar için hangi stratejilerin işe yaradığını takip etmek için harikadır. Bu sosyal medya rekabet analizi aracı, biyografi veya hakkında ifadesi gibi profil atıflarını karşılaştırmak da dahil olmak üzere rakiplerinizin çabalarını nereye odakladığını vurgular.

Özellikler: Rakip analizi, endüstri kıyaslaması, ağ analizi, dinleme ve SEO takibi (başlık ve meta etiket).

Ziyaret etmek için tıkla: Rival IQ

Analisa.io

Amaç: Analisa.io, Instagram ve TikTok için bir hesap analiz aracıdır. Çeşitli raporlar sunar: Instagram profili, Instagram profili ve takipçisi, Instagram hashtag’i, TikTok profili ve TikTok hashtag’i. Ücretsiz analitik raporları, etkileşim oranı ve en iyi gönderiler gibi herhangi bir hesap hakkında size yararlı bilgiler verir. Bu araç sadece kendi hesaplarınız için değil, aynı zamanda rakip ve hashtag araştırması için de kullanışlıdır.

Özellikler: Herhangi bir genel Instagram veya TikTok hesabı için profil analiz raporları.

Ziyaret etmek için tıkla: Analisa.io

Storyheap

Amaç: Storyheap, Instagram ve Snapchat hikayeleri için bir analiz ve pazarlama aracıdır. Hikayelere odaklandığı için, bu alanda bir dizi yararlı özellik vardır. Kontrol panelinizden hikayeler oluşturabilir, yayınlayabilir ve analiz edebilirsiniz. Hikaye analizlerinizin kaybolacağından endişelenmek yerine, Storyheap tüm bu verileri sizin için toplar ve bir araya getirir.

Özellikler: Instagram ve Snapchat için hikaye yayınlama ve analiz, hikaye oluşturma ve ekip yönetimi.

Ziyaret etmek için tıkla: Storyheap

İlginizi Çekebilir: Instagram Keşfete Düşme 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir