Tweet Silme: Toplu Tweet Silme İçin En İyi 10 Araç (2023)

Twitter, kullanıcıların “tweet” adı verilen kısa, 280 karakterlik mesajlar gönderebildiği bir sosyal ağ sitesidir. Twitter 2006 yılında kuruldu ve o zamandan beri web’deki en popüler sosyal ağ sitelerinden biri haline geldi. Twitter’ın 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve günde 340 milyondan fazla tweet üretiyor.

Kaynak: Statista

Twitter, dünyanın her yerinden insanlar tarafından haberleri, fikirleri ve düşünceleri paylaşmak için kullanılır. Birçok işletme ve kuruluş, müşteriler ve takipçilerle bağlantı kurmak için Twitter’ı kullanır. Ünlüler ve politikacılar da hayranlar ve takipçilerle bağlantı kurmak için Twitter’ı kullanıyor.

Twitter, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalmanın, haberler ve güncel olaylardan haberdar olmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda kendi düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak için harika bir platformdur.

Twitter’da yeniyseniz, başlamak için birkaç ipucu:

  • İlgilendiğiniz kişi ve kuruluşları takip edin. Ardından Twitter, zaman tünelinizde bu kişilerin tweetlerini size gösterecektir.
  • Beğendiğiniz bir tweet görürseniz, takipçilerinizle paylaşmak için “retweetleyebilirsiniz”.
  • Aynı fikirdeyseniz veya ilginç bulursanız bir tweet’i “beğenebilirsiniz”.
  • Bir tweet’i yanıtlamak için “cevapla” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Tweet’iniz daha sonra sizi takip eden herkes tarafından görülebilir.
  • Yeni bir tweet başlatmak için “tweet oluştur” düğmesini tıklamanız yeterlidir.
  • Tweetinize fotoğraf veya video eklemek için “medya” düğmesini tıklayın.
  • Twitter’da belirli bir konuyu aramak için arama çubuğunu kullanın.

Bununla birlikte sosyal medya stratejilerinizi takipçi, retweet, video izlenme ve tweet görüntüleme paketleriyle desteklemek isterseniz Türkiye’nin en iyi sosyal medya panelini tercih edebilirsiniz. Bilgi almak için tıklayın: En İyi SMM Panel – MedyaBayim

Ayrıca şu yazımız ilginizi çekebilir: Twitter’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Neden Tweet Silme Araçları Kullanmalısınız?

Birinin aynı anda birden fazla tweet’i silmek istemesinin birçok nedeni vardır. Belki hesaplarını herkese açık hale getirmeden önce temizlemeye çalışıyorlar ya da artık alakalı olmayan eski tweet’lerden kurtulmak istiyorlar. Sebep ne olursa olsun, tweetleri toplu olarak silmenin birkaç farklı yolu vardır.

İlk yol, bunu doğrudan Twitter uygulaması aracılığıyla manuel olarak yapmaktır. Bu zaman alıcı olabilir, ancak nispeten basittir. Sadece tweetlerinizi gözden geçirin ve artık istemediklerinizi silin.

İkinci yol, bir tweet silme aracı kullanmaktır. Orada birçok farklı seçenek var, ancak hepsi temelde aynı şeyi yapıyor. Sadece Twitter kimlik bilgilerinizi girin ve silmek istediğiniz tweetleri seçin. Araç daha sonra işi sizin için yapacak.

Tweet Silme Araçları ile Neler Yapabilirsiniz?

İnternette gezindiğinizde farklı özelliklere sahip Twitter araçları olduğunu göreceksiniz. Başlıca özellikler aşağıdaki gibi özetlenmiştir:

Tüm tweetlerinizi temizleme (toplu tweet silme): Twitter’ın aksine, bu araçlar attığınız tüm tweetleri ve beğenilerinizi tek seferde silmenize izin verir. Bu da işi kolaylaştırır ve hızlandırır.

Anahtar kelime ve zaman belirleyerek temizleme: Sadece belirli bir zamandan önce attığınız tweetleri veya sadece belirlediğiniz anahtar kelimeleri içeren tweetleri de silebilirsiniz.

Gelecekteki tweetlerin otomatik temizlenmesi: İsterseniz, Twitter’da kalan tweetleriniz için bir süre belirleyebilirsiniz ve araç, belirlenen süre sınırına ulaştıktan sonra bunları otomatik olarak temizleyecektir.

Birden fazla hesabı destekleme: Bu araçlar aracılığıyla tüm hesaplarınız üzerinden temizlik yapabilirsiniz.

Tweetlerinizi arşivleme: Bu araçlardan bazıları Twitter paylaşım geçmişinizi indirme ve içe aktarma olanağı da sunar.

Bu yöntemlerin her ikisinin de kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Gerçekten kişisel tercihe bağlı. Tweetleri manuel olarak silmek için zaman ayırmanın bir sakıncası yoksa, muhtemelen en iyi seçenek budur. Ancak zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, muhtemelen bir silme aracı kullanmak doğru yoldur.

Şimdi tüm eski tweet’leriniz herkese açık hale getirilseydi nasıl hissedeceğinizi hayal edin. Bu gerçekten utanç verici olurdu, değil mi? Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kime verdiğinize dikkat etmezseniz tam olarak bu olabilir.

Geçmişteki akıl hocalarınız şu anda sahip olduğunuz insanlarla eşleşmediğinde veya rahatsız edici bulduğunuz çok fazla tweet olduğunda gerçekten zor olabilir. Her iki durumda da, kendi akıl sağlığınız için siteye ara vermek en iyisi olabilir.

Mevcut bazı araçlar, tüm eski tweet’lerinizi birkaç saniye içinde siler, böylece her birini manuel olarak gözden geçirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Toplu Tweet Silme: En İyi Toplu Tweet Silme Araçları (2023)

Sosyal medya söz konusu olduğunda, tweet silme özellikleri giderek daha popüler hale geliyor. Bunun nedeni, kullanıcıların gönderilerinin kalıcılığının ve gelecekte kendilerine karşı kullanılma potansiyelinin daha fazla farkına varmalarıdır. Örneğin, potansiyel işverenlerin artık işe alım sürecinin bir parçası olarak başvuranların sosyal medya gönderilerini aradıkları bilinmektedir ve adayları diskalifiye etmek için olumsuz veya suçlayıcı gönderiler kullanılabilir. Bu nedenle, kullanıcılar gelecekte potansiyel olarak kendilerine karşı kullanılabilecek tweetleri silmeyi giderek daha fazla tercih ediyor.

Tweet silme yeteneği bir miktar gönül rahatlığı sunsa da, bir kez çevrimiçi olduğunda, onu tamamen kaldırmanın çok zor olduğunu hatırlamak önemlidir. Bir tweet silinse bile, muhtemelen birisi ekran görüntüsünü almış veya başka bir şekilde bir kopyasını kaydetmiştir. Bu nedenle kullanıcılar, daha sonra silebileceklerini düşünseler bile, çevrimiçi yayınladıkları şeylere dikkat etmelidir.

Şimdi sizin için derlediğimiz, size büyük kolaylık sağlayacak ve zaman kazandıracak popüler tweet silme araçlarına göz atalım.

1. Toplu Tweet Silme Sitesi: Circleboom

Circleboom, tweetlerinizi ve yanıtlarınızı tek tek veya toplu olarak silmenizi sağlayan bir araçtır.

Uygulama ayrıca, belirli anahtar kelimelerle veya belirli bir tarihten itibaren tweet’ler için bir sıralama ve silme işlevi sunar. Ayrıca, uygulamanın otomatik silme ve toplu olarak silme özelliği vardır.

Circleboom

Eski beğenilerinizi, tweetlerinizi, retweetlerinizi ve geçmişinizi kaldırmak için kolay ve çok amaçlı bir araç istiyorsanız, Circleboom en iyi ve mükemmel seçimdir.  Size önemsiz olanları veya tüm tweetlerinizi tek bir tıklama ile silmenizi kolaylaştıran ve hızlandıran çeşitli araçlar sunar. Güçlü arama motoru, söz konusu tweetleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.

Circleboom’un önemli ve kullanışlı özelliklerinden bazıları aşağıda verilmiştir:

Tarih Aralığı ile Arama:

Bu özellik size eski tweet geçmişinizi bir tarih aralığı kullanarak silme fırsatı verir, bu da eski tweetlerinizi gönderildikleri zaman aralığı üzerinden silmenizi sağlar.

Serbest Metin ile Arama:

Bu araç, kullanıcı adları, anahtar kelimeler veya hashtag’ler ile arama yaparak gereksiz tweet’leri bulmanızı ve silmenizi sağlar.

Dil ile arama:

Circleboom dil kayıtlarını tutar, böylece herhangi bir dilde gönderilen tweetleri bulmayı kolaylaştırır ve geliştirir. Böylece tanınması zor bir tweet olduğunda, bunları hızlı bir şekilde silebilirsiniz.

2. Toplu Tweet Silme Sitesi:  Tweet Delete

Eski tweetlerinizi silme konusunda yardımcı olacak güvenilir bir araç arıyorsanız TweetDelete harika bir seçenektir. Günde beş tweet’e kadar silmenize izin verir ve ayrıca takipçilerinizi silinen tweetler hakkında bilgilendirmenize izin verir. Bu, hesabınızı temiz ve düzenli tutmanın ve takipçilerinizin her zaman en son tweet’lerinizden haberdar olmasını sağlamanın harika bir yolu olabilir.

Tweet Delete

Tweetlerinizi hızlıca silmenize yardımcı olacak bir araç arıyorsanız, TweetDelete en iyi seçenektir. Diğer araçlardan daha hızlıdır ve tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için özelleştirme seçenekleri sunar.

Nasıl Kullanılır?

Silmek istediğiniz tweetlerin işaretini kaldırın, şifrenizi girin ve silme seçeneğini etkinleştirin. Bunun tweetlerinizi sonsuza kadar sileceğini unutmayın, bu yüzden bunu yapmadan önce gerçekten silmek istediğinizden emin olun. TweetDelete ayrıca ücretsiz ve premium seçenekler sunar.

3. Toplu Tweet Silme Sitesi: TweetEraser

Bu araç, Twitter hesabını temizlemek isteyen herkes veya artık alakalı olmayan eski tweet’leri silmek isteyen işletmeler için faydalı olabilir.

Tweet Deleter

Twitter Data ZIP’in ücretsiz sürümü yalnızca sınırlı miktarda veriyi içe aktarmanıza izin verir ve silinen tweetleri içermez,  ücretli sürüm ise tüm verilere tam erişim sağlar.

4. Toplu Tweet Silme Sitesi: TweetDeleter

Twitter hesabınızı temizlemek istiyorsanız, TweetDeleter bütün tweetleri silme, göz atma ve tutmak istemediklerinizi bulmanıza yardımcı olabilir.

Tweet Deleter

Bu uygulama, belirli anahtar kelimeler ve konularla tweet aramanıza ve silmenize izin vererek Twitter hesabınızı temizlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

5. Toplu Tweet Silme Sitesi: Twitter Archive Eraser

Twitter Archive Eraser, binlerce tweet’inizi kolayca silmenizi sağlayan güçlü bir araçtır.

Tweet Archive Eraser

Excel benzeri bir arayüz kullanarak binlerce tweet’i gözden geçirebilir ve tweet türüne, medya türüne, tarihe veya anahtar kelimeye göre filtreleyebilirsiniz. Bu, artık istemediğiniz tweetlerden kurtulmanızı kolaylaştırır.

6. Toplu Tweet Silme Sitesi: TwitWipe

Twitter hesabınızı temiz tutmayı seven biriyseniz, TwitWipe sizin için mükemmel bir araçtır. Tek bir tıklama ile hesabınızdaki tüm tweetleri silme özelliğini kullanarak silebilirsiniz.

Twitwipe

Bu şekilde, eski tweet’lerinizin daha sonra sizi rahatsız etmek için geri geleceği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. TwitWipe ayrıca silinen tweetleri temizlemek gibi başka özellikler de sunar, böylece tamamen silindiklerinden emin olabilirsiniz.

Silmek istediğiniz çok fazla tweet var mı? Twitlan, onlardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilir. Tek bir tıklama ile aynı anda birden fazla tweet’i silebilirsiniz. Twitlan’ın çok fazla twetter tweet silme konusunda çok fazla yeteneği var ve çok hızlı, bu yüzden tweet’lerinizin silinmesi için uzun süre beklemeniz gerekmeyecek.

Twitlan

Artık kullanışlı bir arayüzden anahtar kelimeler veya tarihler seçerek Twitter’daki eski, utanç verici mesajları temizleyebilirsiniz. Daha önce olduğu gibi binlerce mesaj arasında arama yapmanıza gerek yok. Daha fazla rahatlık için, hizmetlerini ilk kez kullanıyor olsanız bile kolayca takip edebileceğiniz adım adım talimatlar sağlarlar.

Twitter hesabınızdan tweet silmek istiyorsanız, bunu Twitlan uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için Twitter hesabınızda oturum açın ve “Yetkilendirme uygulaması” düğmesini tıklayın. Ardından silmek istediğiniz tweetleri seçin ve “Tweetleri Sil” butonuna tıklayın. Twitlan’ı kullanmanın ücretsiz olduğunu unutmayın.

8. Toplu Tweet Silme Sitesi: Soaster

Geçmişte attığınız tweetlerin kariyerinize veya özel hayatınıza zarar vermesinden endişe ediyorsanız, Soaster size yardımcı olabilecek güçlü bir Twitter aracıdır. 

Soaster

Soaster’ın “Tweetleri Sil” özelliği ile tweet’leri anahtar kelime, kullanıcı adı, hashtag veya tarihe göre arayabilir ve sadece birkaç tıklama ile silebilirsiniz.

Soaster’da bir şey aradığınızda, bir sonuç listesi çıkıyor. Ardından, istemediğiniz tweetleri, retweetleri veya beğenileri silmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca her şeyi toplu tweet silme özelliğini kullanarak twitter’da toplu tweet silme özelliğini kullanarak silebilirsiniz. Twitter’da tüm tweetleri silme yada beğenileri veya retweetleri seçin ve hepsini bir kerede silin.

Soaster uygulaması ayrıca arama sonuçlarınızı mesaj içeriğine, tarihe veya retweet veya beğeni sayısına göre sıralamanıza olanak tanır. Tarihe göre sıralama, belirli bir zamandan önce veya sonra tweet’leri, RT’leri ve beğenileri silmek için yararlı olabilir.

9. Toplu Tweet Silme Sitesi: Semiphemiral

Semiphemeral, Twitter hesabınızı otomatik olarak temizlemenize yardımcı olurken, yine de size belirli tweet’leri manuel olarak saklama seçeneği sunar. 

Semiphemeral

Bu, herkesin görmesi için etrafta dolaşan eski, utanç verici tweet’lerden kaçınmanıza yardımcı olabileceğinden, gizlilik açısından yararlı olabilir.

Semiphemeral’i, 30 gün gibi belirli bir süre sonra tweet’lerinizi otomatik olarak kaldıracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak 10 veya daha fazla retweet veya 20 veya daha fazla beğeni içeren tweetler silinmeyecektir.

10. Toplu Tweet Silme Sitesi: Cardigan (Artık Aktif Değil)

Cardigan, hesabınızdan tweet ve Twitter beğenilerini silmenizi sağlayan bir arayüzdür. Bu, yaptığınız gönderilerin yanı sıra zaman tünelinizde istemediğiniz mesajları veya bildirimleri kaldırmak için yardımcı olabilir.

Sosyal medya yayınlarınızı düzenli ve hoş bir profilde tutmak istiyorsanız, eski, alakasız gönderilerden kurtulmak için bir içerik filtresi kullanabilirsiniz. Bu şekilde, insanlar akışınıza baktıklarında, ilgilerini çekmeyen hiçbir şey görmezler.

Twitter ve Gizlilik

Twitter, kullanıcıların kısa mesajları veya “tweetleri” dünyayla paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalmanın harika bir yolu olmasına rağmen, aynı zamanda bir stres ve endişe kaynağı olabilir. Sürekli bilgi akışı ve “mükemmel” olma baskısı bunaltıcı olabilir.

İyi haber şu ki, Twitter’da gizliliğinizi kontrol edebilirsiniz. Varsayılan olarak, tweet’leriniz herkese açıktır, yani herkes onları görebilir. Ancak ayarlarınızı, tweet’lerinizi yalnızca onayladığınız kişilerin görebileceği şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca hesabınızı gizli yapmayı da seçebilirsiniz, bu da yalnızca sizi takip eden kişilerin tweet’lerinizi görebileceği anlamına gelir.

Gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, yapılacak en iyi şey ayarlarınızı değiştirmek ve hesabınızı gizli hale getirmektir. Bu şekilde, tweetlerinizi kimlerin gördüğünü kontrol edebilirsiniz ve yabancıların kişisel düşüncelerinizi okuması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Twitter, arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalmanın harika bir yoludur, ancak gizlilik risklerinin farkında olmak önemlidir. Bazı basit adımlar atarak bilgilerinizi koruyabilir ve hesabınızı gizli tutabilirsiniz.

Twitter ve Yükümlülükleri

Twitter’a katıldığınızda, belirli yükümlülükleri kabul etmiş olursunuz. Bu yükümlülükler, başka bir kişiye zararlı veya tehdit edici olarak kabul edilebilecek hiçbir şeyi tweetlememeyi ve ayrıca nefret söylemi olarak kabul edilebilecek hiçbir şeyi tweetlememeyi içerir. Ayrıca spam olarak kabul edilebilecek hiçbir şeyi tweetlememeyi de kabul ediyorsunuz. Bu yükümlülüklere uymazsanız, hesabınız askıya alınabilir ve hatta Twitter’dan yasaklanabilir.

Bazıları Twitter kullanıcılarına getirilen yükümlülükleri kısıtlayıcı bulsa da, bunların bir nedeni vardır. Twitter, bilgi paylaşmak ve başkalarıyla bağlantı kurmak için kullanılması amaçlanan bir platformdur. Kullanıcılar kuralları çiğnediğinde ve zararlı veya saldırgan olarak kabul edilebilecek bir tweet attığında, Twitter’ın sağlayabileceği olumlu deneyimden uzaklaşıyor.

Neyi tweetleyip atamayacağınızdan emin değilseniz, dikkatli olmak her zaman en iyisidir. Tweetlemek istediğiniz bir şeyin Twitter kurallarını ihlal edip etmeyeceği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, en iyisi hiç tweet atmamaktır. Unutmayın, bir Twitter kullanıcısı olarak yükümlülükleriniz yalnızca platformun kendisine değil, diğer kullanıcılara da karşıdır.

Twitter son yıllarda popülaritesi patlama yaşadı ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Bunun birçok nedeni var, ancak en önemlilerinden bazıları, son derece kullanıcı dostu ve kullanımı eğlenceli olmasıdır. Twitter ayrıca insanlarla bağlantı kurmanın ve düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi dünyayla paylaşmanın harika bir yoludur.

Twitter, insanlarla etkileşim kurarak etkileşiminizi artırmanın harika bir yoludur, ancak sınırlarınızı aşmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Twitter’da ünlülerle etkileşime geçebilir, küresel güncellemeler alabilir, benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla iletişim kurabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bağlılığınızı artırmanın harika bir yolu, ancak sınırlarınızı aşmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Bazı insanlar, başkalarını kolayca denemek, yargılamak ve linç etmek için Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanır. Ancak, insanlar bunu yaptıklarında, her zaman karşılık görmezler. Bunun nedeni, bir kişinin Twitter’da paylaştığı her şeyin, kişi tweet’lerini, beğenilerini veya retweetlerini silene kadar platformda kalmasıdır. Bir kişi hesabını silse bile, Twitter verilerini arşivlemeye devam edecektir.

Daha sonra uygunsuz olduğu düşünülen bir şeyi çevrimiçi olarak paylaşırsanız, siber zorbalık ve hatta işinizden kovulma gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu, özellikle bir politikacı veya yüksek profilli bir çalışansanız geçerlidir. Geçmiş gönderileriniz sizi rahatsız etmek için geri gelirse kariyeriniz mahvolabilir.

Sıkıntılı gençlik yıllarınızdan eski, tuhaf veya inleyen tweetlerle dolu Twitter geçmişinizi temizlemek istiyorsanız, bunları silebilirsiniz. Twitter eski tweetlerinizi silmenize izin verir, ancak binlerce tweet arasından silmek istediklerinizi bulmak için önceki tweetleriniz arasında gezinmeniz gerekir.

Tweetlerinizi ve beğenilerinizi silmek istiyorsanız bunu tek tek manuel olarak yapmanız gerekiyor. Bu, özellikle yıllardır aynı hesabı kullanıyorsanız zaman alıcı olabilir.

Tamda burada devreye bazı tweet silme araçları giriyor, İşi otomatik olarak yapabildikleri için Twitter Yönetim araçlarını kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir