Daha Fazla Görüntüleme Ve Etkileşim İçin 32 Instagram Hikâye Önerisi

Eğer siz de internet üzerinden hikaye etkileşimi nasıl arttırılır, hikaye izlenimi nasıl arttırılır, Instagram’da nasıl popüler olunur gibi aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz! Bu kopyalaması basit olan yaratıcı Instagram hikâye fikirleri, içerik takviminizi doldurmanıza ve hedef kitlenizi memnun etmenize yardımcı olacaktır.

Bir Instagram hikayesi yayınladığınızda, yalnızca 24 saatliğine var olacaktır. Fakat internet zamanında, bu gayet yeterli bir süredir. Örneğin yanlışlıkla bir şeyler paylaşan herhangi bir içerik üreticisine sorduğunuzda her dakikanın önemli olduğunu söyleyecektir. Her gün 500 milyon kullanıcı Instagram hikayelerine erişiyor. Bu da Instagram hikayelerinin işletmelerin ciddi para kazanmasında önemli bir rol oynadığı anlamına geliyor. (Kullanıcıların %58’i, bir hikaye yayınladıklarını gördükten sonra bir markayla daha fazla ilgilendiklerini söylüyor ve hikayeler, platformun toplam reklam gelirlerinin dörtte birini oluşturuyor)

Instagram’ ı ister şirketiniz için isterseniz de eğlence için kullanın, her şekilde hikayeler kitlenizi büyütmenin önemli bir parçasıdır. Bir hikâye yayınlamak oldukça kolaydır. Ancak izleyicilerin yalnızca hikayelerinizi izlemesini istememelisiniz; koyduğunuz bağlantı düğmesine tıklamalı, anketinizi yanıtlamalarını, belki Instagram mağazanıza gidip kendilerine bir şeyler satın almalı veya Spotify’ da yeni şarkınızı dinlemelerini istemelisiniz.

İşte Instagram hikaye etkileşimi nasıl arttırılır, Instagram hikaye izlemesini arttırma gibi konuların açıklamalarını arayanlar için daha fazla görüntüleme ve etkileşim sağlayacak yüksek kaliteli, etkili içerik oluşturmak için kopyalayabileceğiniz 32 Instagram hikaye önerisi:

Takipçi sayınızın artmasıyla daha popüler ve güvenilir görünerek daha fazla etkileşim almak istiyorsanız Türkiye’nin en kaliteli ve en uygun fiyatlı SMM Paneli olan MedyaBayim’i ziyaret etmeyi unutmayın: En Ucuz SMM Paneli 

İlginizi Çekebilir: Instagram Keşfete Düşme 2023 

Sevimli Instagram hikâye fikirleri

Yeni bir gönderi paylaştığınızda bunu hikayenizde alıntılayın!

Hikayelerinizin, Instagram gönderilerinizden daha fazla görüntüleme, beğeni ve genel etkileşim aldığını fark edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar yalnızca Instagram hikayelerini izler ve Instagram profillerinizi hiç ziyaret etmezler. İçeriğinizin bu kişilere hala ulaştığından emin olmak için hikayenizde yeni gönderiler (veya Instagram Reelsleri) paylaşabilirsiniz ayrıca ek olarak, hikayenizi daha ilgi çekici hale getirmek için metin veya çıkartma gibi bir şey ekleyebilirsiniz.

Yeni gönderinizi bir çıkartmayla gizleyin

Yukarıdakine benzer şekilde, yayınladığınız bir fotoğrafı gizlemek için bir çıkartma kullanabilirsiniz. Bu, üzerine tıklamak ve fotoğrafınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgi çekici bir izlenim uyandırır; tıpkı bir kitap gibi.

Kullanıcılarınız tarafından oluşturulan içeriği bir sticker ile paylaşın

Kısa bir not: Güzel bir Instagram hikayesi yayınlamak için bazen kendi içeriğinizi oluşturmanıza bile gerek yoktur.

UGC veya diğer adıyla kullanıcı tarafından oluşturulan içerik hem markalar hem de içerik oluşturucular için zengin ve ilgi çekici bir içerik kaynağıdır. Örneğin, havalı bir ayakkabıyla fotoğraf çeken ve ardından ayakkabı şirketini etiketleyen bir moda blogcusu, ayakkabı şirketine UGC sağladı. İşletmenin gönderiyi paylaşması yalnızca bir saniye sürer ve bu, genellikle bir şirketin Instagram’ında bulunan, marka tarafından oluşturulan cilalı içerikten daha farklı ve hoş bir içeriktir.

Bu tür içerikler çok kaliteli olmak zorunda değiller. Bir kullanıcı, IKEA Kanada’nın kafeteryasında çekilmiş bir fotoğrafı paylaşıp onları etiketledikten sonra marka, gönderiyi eğlenceli bir çıkartmayla yeniden paylaştı. Bu paylaşımlar aynı zamanda sosyal kanıt işlevi görür ve diğer kullanıcıların Ikea’ nın köftelerini sevdiğini takipçilerine de güzel bir şekilde bildirir.

Bir anket yayınlayın

Instagram hikaye etkileşimleri nasıl arttırılır sorusunun bir diğer cevabı da bir anket yayınlamaktır. Takipçilerinizden oy vermelerini veya tercihlerini belirtmelerini istemek, onlarla etkileşim kurmanın harika bir yoludur ve Instagram’ın yerleşik anket etiketi ile bunu yapmak oldukça kolaydır. Anketiniz bir ürüne atıfta bulunuyorsa, aynı hikâyede o ürüne de bağlantı verebilirsiniz.

İçeriğiniz hakkında bir test yapın

Bir defter arka planı kullanıp takipçilerinize markanız hakkında sorular sorarak hayran kitlenizi test edin (ve büyük bir etkileşim elde edin). Bu, kitlenizin bir içerik üreticisi olarak sizinle etkileşim kurması için eğlenceli bir yoldur.

Örneğin, New York Magazine uzun metrajlı hikayelerinden biri hakkında test yaptı: Bu teste cevap vermek için önceki dergi sayılarını okumanız gerekliydi. Bu, takipçilerinizi okumaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

Takipçilerinize teşekkür edin

Takipçileriniz olmadan, sadece kaba tabirle bir hiçsiniz çünkü, satış yapmak etkileşim almak markanızı büyütmek için takipçilerinize ihtiyacınız var. Takipçilerinize hikayeniz aracılığıyla teşekkür ederek onlara sevgi gösterin.

Bir kupon kodu ve bağlantı paylaşın

Instagram hikayeleri nasıl daha fazla izlenir sorusunun bir başka cevabı da bir kupon kodu ve bağlantı paylaşmaktır. Tasarruf etmek harika bir şey, değil mi? Instagram hikayenizde bir kupon kodunun yanı sıra o kupon kodunu kullanabilecekleri bir ürünün de bağlantısını paylaşmak, takipçilerinize indirim sağlamak için kolay ve mükemmel bir yöntemdir. (Ayrıca bu sayede siz de biraz para kazanabilirsiniz.)

Size ilham veren içeriği paylaşın

İster bir iş adamı isterseniz de bir içerik üreticisi olun, bir şeylerden ilham alırsınız. Örneğin parkta yaptığınız bir yürüyüşten, indie bir şarkıdan, bir zamanlar gördüğünüz havalı bir vazodan vs. Sizi, siz (ve markanızı, markanız yapan) şeylerin fotoğraflarını veya videolarını paylaşmak, takipçilerinize gerçek bir anlamda bir bağ kurmanın en etkili yoludur.

Bu moda markası, marka sahibinin bir kumaş mağazasına yaptığı geziden bazı fotoğraflar paylaştı. Yalnızca sattıkları ürünü değil, ilham aldıkları ürünü de görmek ilginç bir deneyim.

Hikaye etkileşimini arttırmak için destek de alabilirsin! Instagram hikaye izlenme, beğenme, yanıtlama, anket oylaması, mavi tıklı hesap hikaye paylaşımı, mavi tıklı hesap takibi, hikaye soru sorma gibi tüm hizmetler için ana sayfamızı incele: Instagram Hikaye İzleme Satın Al 

Havalı Instagram hikâye fikirleri

Harika bir ürün fotoğrafını bir ürün bağlantısıyla paylaşın

Metinler, çıkartmalar ve emojiler elbette önemli fakat yüksek kaliteli bir fotoğraf hepsinden daha akılda kalıcı olacaktır. Ürünlerinizden birinin harika bir fotoğrafına sahipseniz, bunu bir bağlantıyla paylaşmayı düşünün.

İpucu: Tıklanabilir bağlantınıza web siteniz yerine “BUNU OKUYUN”, “DAHA FAZLA BİLGİ AL” veya “ŞİMDİ ALIŞVERİŞ YAP” gibi şeyler yazabilirsiniz.

Estetik bir fotoğrafı küçük bir etiketle paylaşın

Yukarıdakilere benzer şekilde, çok gösterişli olmayan tek bir fotoğrafı paylaşmak da süper ilgi çekici olabilir. Instagram’da çok fazla görsel kirlilik (düğmeler, bildirimler, metin vb.) var ve kullanıcılar bundan soğumuş durumdalar. Hikayeniz küçük bir bağlantı veya etiket ekleyerek de muhteşem gözükebilir.

Sadece ofisinizde paylaşım yapmayın

Instagram hikayesi Tatile gittiğinizde bir Instagram hikayesi ile takipçilerinize haber verebilirsiniz. Markanızın daha kişisel bir yanını paylaşmak ve harika bir tatil fotoğrafını sergilemek her zaman iyidir.

Başka bir Instagram hesabından fotoğraf paylaşın

Bu hesaplar seninle bağlantılı olmak zorunda değiller. Diğer hesaplardan içerik paylaşmak takipçilerinize daha bütünsel bir deneyim sunmanıza yardımcı olur ve hatta diğer içerik üreticileriyle bazı iyi ilişkiler geliştirebilir.

Kendi içeriğinize uygun içerik yayınladığınızdan emin olun; örneğin, bu sürdürülebilir mayo şirketi ocin, Great Barrier Reef hakkında eğitici bir video paylaştı. Paylaştığı içerik kendi markasının değerleriyle uyumlu bir içeriktir ve takipçileri için ilginç bir bilgi de sağlamış olur.

Basit etkileşimli bir çıkartma kullanın

Farklı etkileşimli çıkartmalar, etkileşim kurmak için beyin fırtınası ve çaba gerektirir. Örneğin, bir soru etiketi yüksek etkileşim ister. Kullanıcının sorduğunuz sorunun yanıtını düşünmesini ve bunu yazmasını içerir.

Aşağıdaki örnek gibi basit bir emoji tepki çıkartması ile etkileşim kurmak daha da kolaydır. Bir içerik üreticisi olarak size bilgi sağlamaz, ancak kitlenizin sizinle etkileşim kurması için eğlenceli ve zahmetsiz bir yoldur.

Bir etkinlik için geri sayım yapın

Instagram’ın geri sayım çıkartmaları ilgi çekicidir çünkü saat her saniye geriliyor. Ve bu çok havalı! Geri sayım ayrıca bir aciliyet duygusu yaratarak takipçilerinizi etkinlik hakkında heyecanlanmasını da sağlar.

Belirli müşterilerinizi paylaşımlarınıza etiketleyin

Bir müşterinizi paylaşımınıza etiketlemeden önce izin istemek önemlidir. Çünkü bazı kişiler herkese açık olarak etiketlenmek istemeyebilir, ancak belirli müşterilerinizi paylaşımlarınıza etiketlemek hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Bu seramikçi, aldığı siparişi tamamlarken bir fotoğraf paylaştı ve fotoğrafında bu parçayı sipariş vermiş kişiyi etiketledi ve işinin perde arkasını havalı bir şekilde paylaştı.

Hikaye etkileşimini arttırmak için destek de alabilirsin! Instagram hikaye izlenme, beğenme, yanıtlama, anket oylaması, mavi tıklı hesap hikaye paylaşımı, mavi tıklı hesap takibi, hikaye soru sorma gibi tüm hizmetler için ana sayfamızı incele: Instagram Hikaye İzleme Satın Al 

Yaratıcı Instagram hikâye fikirleri

Yaptığınız işi aşama aşama paylaşın

Herkes kendini bir topluluğun parçası olarak görmekten hoşlanır. Paylaşacağınız hikayeler takipçilerinize etkinlik öncesi içerik sağlar ve onları heyecanlandırır. Bu tür bir hikâyenin cilalanması gerekmez: izleyicilerinize işinize ne tür bir hazırlık yapıldığına dair özgün bir bakış vermeniz yeterlidir.

Düzenlediğiniz yarışmayı kazanan kişiyi duyurun

Instagram’da bir yarışmaya veya çekilişe ev sahipliği yapmak, takipçi kazanmanın harika bir yoludur. Ayrıca kazananları duyururken de etkili bir katılım oluşturabilirsiniz.

Hikayelerinizde kazananı yayınlamak iki nedenden dolayı iyidir. Birincisi, kazanan kişiye kazandığını bildirmeye yardımcı olur ve ikincisi, yarışmanızın meşruiyetini takipçilerinize kanıtlamaya yardımcı olur.

Yarışmanıza katılmayan kişiler, bir kazanan olduğunu gördüklerinde gelecekteki yarışmalarınıza katılmak isteyeceklerdir.

Olumlu bir inceleme paylaşın

İstediğiniz kadar reklam verebilirsiniz, ancak hiçbir şey işletmenize olumlu bir inceleme kadar güvenilirlik katmaz. Takipçilerinize ne kadar harika olduğunuzu alçakgönüllülükle göstermek için Instagram hikayenizde bir ürününüzü satın alan ve beğenen bir müşterinizi paylaşın.

Zanaatınızı gösterin

Yaratıcı bir sektörde çalışıyorsanız, becerilerinizi sergilemek için hikâye çıkartmalarını (anket gibi) kullanabilirsiniz. Bu, uzun vadede size olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Örneğin, bir sanatçı, takipçilerinin önerilerini çizmek için biraz zaman ayırdı ve gerçekten ilgi çekici bir Instagram hikayeleri dizisi yarattı.

İlerleme fotoğraflarınızı paylaşın

Roma bir günde kurulmadı, denen bir söz vardır ve eğer Romalıların zamanında Instagram olsaydı, her gün ilerleme resimlerini paylaşacaklarına emin olabilirdiniz. Aynı şeyin birkaç fotoğrafını farklı aşamalarda paylaşmak çok çekici olabilir. 

Hikaye etkileşimini arttırmak için destek de alabilirsin! Instagram hikaye izlenme, beğenme, yanıtlama, anket oylaması, mavi tıklı hesap hikaye paylaşımı, mavi tıklı hesap takibi, hikaye soru sorma gibi tüm hizmetler için ana sayfamızı incele: Instagram Etkilişimi Satın Al 

Instagram hikayenizde sorabileceğiniz soru fikirleri

Takipçilerinizin fikirlerini önemseyin

Takipçilerinizden öneriler isteyerek onların bilgi zenginliklerinden yararlanın. Bu, işinizle veya markanızla ilgili bir herhangi bir şey olabilir. (“Bir dahaki sefere sizce hangi mum kokusunu yapmalıyım?”) ya da herhangi bir kişisel soru (“Chicago’da kuaför önerileri?”) gibi bir soru da olabilir.

Bu strateji, değerli bilgiler toplamanın yanı sıra, sizin takipçilerinize değer verdiğinizi hissettirir. Bu da oldukça önemlidir.

Takipçilerinizi düzenleyeceğiniz etkinliğiniz hakkında soru sormaya teşvik edin

Yaklaşan bir etkinliğiniz varsa, takipçilerinize etkinliğinizle alakalı soruları olup olmadığını sorarak etkinliğiniz hakkında ilgi uyandırabilirsiniz. Bu aynı zamanda bilgiyi ne kadar iyi ilettiğinizi ölçmenin de etkili bir yoludur (örneğin, saat kaçta başladığına dair çok fazla soru alırsanız, ilk etapta bu bilgiyi herkese açık şekilde hikayenize paylaşabilirsiniz).

Spesifik bir “bana soru sor” etkinliği düzenleyin

Genelde bu etkinlikler “bana istediğini sor” şeklinde düzenlenir. Ancak bu kadar geniş cevabı olan bir soruya az etkileşim gelebilir. Sorunuzda spesifik olmak daha iyidir. Örneğin, bir sanatçı, takipçilerini bir soru hakkında gerçekten düşünmeye teşvik eden “Her konuda en iyi 4 şeyi sormaya davet etti. (En iyi 4 köpek türü? En iyi 4 pizza malzemesi? En iyi 4 mevsim?) gibi.

Takipçilerinizden size anonim şekilde soru sormalarını veya geribildirim vermelerini isteyin

Not: İnternet bazen çok kaba, çok öfkeli bir yer olabilir, bu nedenle bu tür Instagram hikâye soru macerasına atılırken iyi bir zihinsel durumda olduğunuzdan emin olun. Yeni NGL uygulaması aracılığıyla, herkesin anonim olarak mesaj göndermesine olanak tanıyan bir soru etiketi ekleyebilirsiniz. Bu, takipçileriniz için eğlenceli olabilir ve bazı şaşırtıcı (ve acımasız derecede dürüst) geri bildirimlerle sonuçlanabilir. Ayrıca, kitlenizin yargılamadan soru sorması için önemli bir fırsattır.

Instagram hikâye düzeni fikirleri

Estetik bir kolaj paylaşın

Paylaştığınız her hikâyenin eyleme geçirilebilir bir bileşeni olmak zorunda değildir. Hatta anketler, soru çıkartmaları ve bağlantılarla takipçilerinize sürekli bir şeyler sormak onlar için yorucu olabilir. Markanızın tanıtan fotoğrafları ya da film rulonuzdan sadece birkaç güzel fotoğraf ile bir kolaj yayınlayın.

Harika bir düzen oluşturmak fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanın

Instagram için özel olarak tasarlanmış binlerce fotoğraf düzenleme uygulaması var. Seçenekler çok fazla olduğundan kafanızı karıştırabilir veya bu uygulamalar pahalı olabilir. Sizler için en iyi Instagram fotoğraf düzenleme uygulamalarının bir listesini yapmıştık. Detaylı incelemek için tıklayın: En İyi Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Eski gönderilerinizi yeni bir tema altında toplayın

Bu stratejiyi hızlı bir Instagram Rehberi gibi düşünün. Eğlenceli ve görsel olarak çekici bir hikâye için yeni bir tema kullanarak geçmiş içeriğinizin bir kısmını paylaşabilirsiniz.

Örneğin, Canada’s Drag Race elementler teması altında Drag Queen’ lerin eski fotoğraflarını paylaştı.

Hikaye etkileşimini arttırmak için destek de alabilirsin! Instagram hikaye izlenme, beğenme, yanıtlama, anket oylaması, mavi tıklı hesap hikaye paylaşımı, mavi tıklı hesap takibi, hikaye soru sorma gibi tüm hizmetler için ana sayfamızı incele: Instagram Hikaye Beğenisi Satın Al 

Instagram hikâye tasarım fikirleri

Fotoğrafları üst üste koyarak güzel bir görüntü ortaya çıkarın

Güzel bir arka plan fotoğrafı kullanarak ve ardından telefonunuzun albümünden üstüne katman koymak için başka bir resim seçerek ikisinin uyum içinde olduğu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu, Instagram üzerinden tweet paylaşmanın harika bir yolu ve ayrıca ekran görüntülerinden çok daha ilginç.

Birden fazla hikâyeyi tek bir tema altında paylaşın

Paylaşacak çok fazla fotoğrafınız varsa, bu fotoğrafları kolaj yapmak yerine ayrı hikayeler olarak paylaşmayı düşünün. Kullanıcı deneyimi, bir kitabı çevirmeye benzer; takipçilerinizin sırada ne olduğunu öğrenmek için sayfayı çevirmesi her zaman daha fazla ilgi çekecektir.

Vintage esintili bu giyim markası, her stil için ayrı bir hikâye yayınlayarak dört farklı şekilde giyilebilen bir kıyafet paylaştı. Takipçilerine oluşturdukları ürünü göstermenin temiz bir yolu olarak da bunu 4 farklı hikayelerinde paylaştılar.

Takipçilerinizin bir sonraki hikayenizi izlemesini sağlamak için emojiler kullanın

Sağ tarafı işaret eden bir emoji veya çıkartma, kullanıcılara mağazada daha fazla içerik olduğuna dair yararlı bir ipucu verir. Hikayelerinizde paylaşmak için çok fazla bilginiz varsa, bu stratejiyi kullanmanız akıllıca olacaktır. Bilgileri küçük parçalar halinde paylaşmak daha iyidir, böylece hikayeleriniz bunaltıcı olmaz.

Bazı eğitim odaklı hikayelerinizde tek bir fotoğraf paylaşın

Bu, sindirilebilir bilgi parçalarını takipçilerinizle tek tek paylaşmanın mükemmel bir yoludur. Basit ve temizdir. Bu yüzden de göze hoş gelir. Tek bir fotoğraf seçin ve ona eşlik edecek birkaç cümle yazın.

İletmek istediğiniz mesaj çok uzunsa, birkaç farklı fotoğrafı ayrı ayrı hikayelerde kullanın, bunu yaparsanız takipçileriniz eğer yazınızı okumak istiyorlarsa sonraki hikayenizi de izlemeleri gerekir.

Bu yazımızda Instagram’da hikaye etkileşimi nasıl arttırılır, Instagram’da hikaye izlenme nasıl arttırılır, Instagram’da hikayelerin popüler olması için neler yapılmalıdır gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Instagram hikaye etkileşimlerini arttırırken sektörün öncü kuruluşlarından olan MedyaBayim’den uygun fiyatlarla destek alabilirsin. Hızlı bir şekilde üye olmak için tıkla: MedyaBayim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir