Instagram’da Nasıl Video İndirilir? Instagram Video İndirme Yöntemleri ve Siteleri

Instagram’da nasıl video indirilir Instagram video indirme yöntemleri ve siteleri ile ilgili içeriği kısa bir sürede cihazlarınıza indirebilirsiniz. Instagram, her ne kadar popüler bir mecra olsa da video indirme özelliği sunmamaktadır. Bunun yerine kullanıcılar, Instagram yerinde farklı uygulamalar kullanabilmektedir. Çevrim içi ücretsiz olarak Instagram’dan video indirmek isteyen tüm kullanıcılar basit araçlarla videoları kaydedip, arkadaşlarına, ailelerine paylaşabilmektedir. Instagram içeriklerini indirmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, profildeki gönderilerin gizli olmaması. İndirme araçları, gizli hesaplara erişim sağlamaz bu nedenle söz konusu olan videolarda indirilmemektedir. Bu sebeple gizli olmayan hesaplardan daha kolay şekilde indirme yapılabildiğini belirtebiliriz.

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram video indirme sitesi bulduktan sonrasında önemli olan bir diğer detayda, Instagram video indirme nasıl yapılır sorusudur. İlk olarak Instagram’da indirmek istediğiniz videoyu bulun. Sağ üç nokta işaretine tıkladıktan sonra bağlantıya tıklayın ve linki kopyalayın. İndirmek istediğiniz içeriğin bağlantısını kopyaladıktan sonrasında video indirme sitesine girin. Açılan sayfalarda link yapıştırma kısmına kopyalamış olduğunuz video linkini yapıştırarak indirmeye başlayın. İndirilmesi bittikten sonra telefon galerisi, dosyalar veya indirilenler kısmında yer alacaktır. Instagram video galeriye kaydetme için, direkt olarak galeriye gelmemişse indirilenler veya dosya içeriğinizden bularak galerinize taşıyabilirsiniz.

Instagram Video İndirme Siteleri

Instagram video indirme sitesi araştırması yaparken birçok ulaşılabilen site mevcuttur. Instagram platformunda paylaşılan videoları bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilir, indirdiğiniz içerikleri farklı platformlar üzerinden paylaşabilirsiniz. Ancak bunun için üçüncü parti uygulamaları gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey, güvenilir bir siteyi kullanabilmenizdir. Instagram video indirme siteleri genel olarak şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Kullanabileceğiniz sitelerden birisi ‘’allinonedownloader’’ olmaktadır. Videolarınızın özelliğine göre format, kalite ve boyut bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir ve indirebilirsiniz.
  • Instagram video indireceğiniz bir diğer site ‘’downloadsvideosfrom’’ olmaktadır. Diğer sitelerde olduğu gibi videolarınızı kısa sürede indirebilirsiniz.
  • Instagram video indireceğiniz yerel sitelerden birisi olan ‘’videoindirelim’’ sitesi, tavsiye edilecekler arasında bulunuyor. Bu sitede de video kalitesi ve dosya türü tarzı seçeneklerle kendisini göstermektedir.
  • Kullanılabilecek bir diğer site ise ‘’SosyalDigital’’ olmaktadır. Yine site içerisinde birkaç basit işlemle Instagram video indirme aracını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Genel olarak birçok Instagram video indirme programı ve siteleri mevcuttur. Bu aşamada üçüncü taraf uygulamaları indirmenizi önermiyoruz. Bunun yerine siteleri kullanmanız önerilmektedir. Bu sitelerde birkaç adımda video indirmeniz mümkündür. Bu aşamada tek gereken şey indireceğiniz video URL veya bağlantı adresi ile güvenilir video indirme sitesidir.

Instagram Videoları Hangi Formatlarda İndirilebilir?

Instagram videolarını indirmek için kullanacağınız siteler, sizlere birçok formatta video indirme özelliğini sunmaktadır. Genellikle MP4 formatında indirme yapılabilmektedir. Diğer formatlar arasında MP3, AVI, 3GP, WMV, MOV ile diğer seçeneklerde bulunmaktadır. Hangi formatta indirmek istediğiniz ise sitelerin, uygulamaların sağladığı seçenekler arasında değişebiliyor. Instagram’da video nasıl indirilir genel olarak baktığımızda bu siteler yüksek kalitede indirme seçeneği de sağlayabilmektedir. Farklı seçenekler arasında düşük, orta ve yüksek kalitede yapabileceğiniz indirme tercihleri bulunmaktadır. Hangi kalite seçeneğini tercih edeceğiniz ise, kullandığınız uygulamanın sağladığı seçeneklere göre değişebiliyor.

Instagram Video İndirme Ücretsiz mi?

Instagram video indirme sitelerini keşfedenlerin merak ettiği bir diğer soruda Instagram video indirme ücretsiz mi sorusudur. Birçok site tarafından sağlanan bu hizmetler ücretsizdir. Ancak elbette indirmek için bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Bazı siteler Instagram video indirme dışında bazı ek özelliklerde sunmaktadır. Tüm bu ek özelliklerle ücretlendirme yapılabiliyor. Eğer amacınız sadece Instagram video indirmekse bunu ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Ücretsiz olan bu sitelerden reklam gösterebilirsiniz. Ardından daha sınırlı sayıda video indirme izni sağlayabilmektedir. Bu siteler dışında farklı Instagram video indirme yöntemleri bulunmamaktadır. Ancak site kullanmak istemiyorsanız ekran videosunun görüntüsünü alabilirsiniz. Bunun için videoları ekran kaydı yapabilirsiniz. Bunun için beğendiğiniz videoyu açmanız ve ekran kaydediciyi açmanız gerekir.

Instagram Gizli Hesaptan Video İndirme

Instagram gizli hesaptan video indirme mümkün değildir. Çünkü gizli hesaplar içeriklerini sadece takipçilerine göstermek isterler. Eğer hesap sahipleri sizleri takip etmiyorsa da bu içeriklere erişim hakkınız bulunmamaktadır. Gizli hesap içerisinden fotoğraf indirmek isterseniz öncelik olarak hesabın takipçisi olmanız gerekir. Bunun dışında gizli hesaptaki videoları indirmeniz, topluluk ihlali açısından sorun yaratabiliyor. Bu sebeple sadece gizli olmayan hesaplar üzerinden video indirme yapmanız gerekir. Eğer gizli hesaptan video indirmek için uygulama ve siteler bulunuyorsa kesinlikle bu tarz site ve uygulamalara güvenmemeniz önerilmektedir. Aksi takdirde cihazlarınızın güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz.

Sonuç olarak Instagram’da her gün milyonlarca video yayınlanmaktadır. En popüler sosyal medya uygulaması olarak içerik üretmeniz ve içerik üretirken diğer videolardan yararlanmanız mümkün. İster içerik üretmek için isterseniz arkadaşlarınızla paylaşmanız için bu videoları cihazınıza indirebilirsiniz. Instagram’da nasıl video indirilir Instagram video indirme yöntemleri ve siteleri ile platformda video indirmek, ücretsiz sitelerle mümkün. Üstelik bu siteler, kolay, hızlı ve güvenli olarak kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:

Toplantınız Yarıda Kesilmesin! En İyi Video Konferans & Online Toplantı Uygulamaları

En İyi Resim Yükleme & Upload Siteleri 2023 (Ücretsiz)

Her Yönüyle: En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir