TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır? TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri 2023

Tiktok’ta nasıl para kazanılır ve hangi yöntemlerle para kazanılır sorusunu özetlediğimizde, tek kolay yol etkileşimden geçiyor. İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyen bireylerin tercih ettiği yöntemlerden olarak Tiktok para kazanma, küçükten büyüğe herkesin yapabildiği bir şeydir. Özellikle Tiktok, piyasaya sürüldüğü günden itibaren oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Bu platformda içerik üreticiliği yapanlar ise markalarla iş birliği yapmaktadır. Böylece gelir elde etmek mümkün. Bunun dışında kullanılan yöntemlerle beraber Tiktok platformunda gelir elde edilebilmektedir. Tiktok platformunda içerik üreticiliği yapmanız, yüksek etkileşim kurmanız ve takipçi, beğeni sayınızın fazla olması önemlidir.

TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri 2023

Tiktok’tan para kazanma yöntemleri 2023 senesi ile beraber birkaç farklı yöntemden bahsedebilme mümkün. Bireylerin bu yöntemlerle para kazanması için Tiktok Creator Next kapsamında olması gerekiyor. Bu kısım, içerik üreticilerinin topluluklarını büyütmektedir. Aynı şekilde ödül sahibi olacağı bir para kazanma yöntemi olabiliyor. Tiktok para kazanma yöntemleri şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Creator Marketplace ile para kazanma
  • İçerik üretici fonundan para kazanma
  • Canlı yayın hediyeleriyle para kazanma
  • Bahşişlerden para kazanma
  • Video hediyeleriyle para kazanma

Tüm bu yöntemlerden para kazanabilme mümkündür. Ancak istenen tek şey ise Tiktok hesabınızın popüler olmasıdır. Ne kadar popüler olursanız ve takipçilerinizin size olan ilgisi ne kadar fazlaysa, kazanacağınız gelirde artış gösterebiliyor.

TikTok İçerik Üreticisi Fonu ile Para Kazanmak

Tiktok platformunda para kazanma isteyen içerik üreticilerinin kullanacağı ilk yöntem üretici fonudur. Bu yöntemle birlikte bireyler, izlenme sayısı ve takipçi sayılarına göre gelir elde edebiliyor. Ancak bu fona başvurmak için bazı şartlar gerekli. Tiktok’ta para kazanma şartları ve başvuru için istenen kriterlerin en başında 18 yaş şartı bulunmaktadır. Buna ek olarak 10.000 takipçiye ulaşmanız gerekli. Son 30 gün içindeki video görüntüleme sayısının 100 bin üzerinde olması gerekiyor. En son aşamada Tiktok topluluk kurallarıyla hizmet şartlarına uyum sağladığınızda hesabınız onaylanmaktadır.

TikTok Canlı Yayın ile Para Kazanmak

En kolay yöntemle Tiktok para nasıl kazanılır baktığımızda canlı yayınlar diyebiliriz. En bilinen ve en basit olan bu yöntem ile belirlenen şartları yerine getiren kişiler canlı yayın açabilir. Bununla birlikte diğer kullanıcılardan gelen hediyelerle gelir elde edebilir. Kullanıcılar, diğer hesaplardan aldıkları hediyelerle elmas kazanmaktadır. Elmaslarda bakiye üzerinden satılmaktadır. Aynı şekilde nakit olarak banka hesabınıza yollanmaktadır. Ancak canlı yayın ile para kazanma şartlarına mutlaka uymanız gerekiyor. Tiktok canlı yayın para kazanmak için gereken şartlar şu şekilde diyebiliriz:

  • Tiktok yayıncıları ve içerik üreticileri, canlı yayın hediye özelliğinin aktif olduğu ülkelerde yaşamalıdır.
  • En az 18 yaşında olunması gerekiyor. Eğer Güney Kore’de ikamet ediliyorsa bu yaş sınırı 19 olmaktadır.
  • Tiktok hesap açılış sürenizin en az 30 günlük olması gerekiyor.
  • Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir cevaplarsak yine canlı yayınlar için en az 1000 takipçiye ulaşmak gerekiyor diyebiliriz. Eğer kitleniz var ancak canlı yayın için yeterli takipçiniz yoksa bot hesaplardan yardım alabilirsiniz.
  • Bireylerin Tiktok topluluk kuralları ve hizmet şartlarına uygun olması gerekiyor. Aksi durumda canlı yayın ile para kazanma mümkün değildir.

TikTok Creator Marketplace ile Para Kazanma

Tiktok’ta izlenme ile para kazanma yöntemini merak ediyorsanız, Creator Marketplace olanaklarından yararlanabilirsiniz. Belirli bir kitleye ve izlenmeye ulaşan hesaplar, iş birliği anlaşmalarıyla gelir elde edebilmektedir. Bu platform hem markaları hem de fenomenleri bir araya getiriyor. İçerik üreticilerinin kullandığı bu platformu, içerik üreticileriyle anlaşma isteyen tüm markalarla kullanabiliyor. Creator Marketplace ile Tiktok’ta nasıl para kazanılır baktığımızda öncelikle platformu tanımak gerekiyor. Burada üzerinde içerik üreticilerini keşfetme, kampanya yönetimi ile raporlama bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin olduğu Creator Marketplace üzerinden sponsorlu anlaşmaları yapmak isteyen markalar, teklif alıyor ve aldıkları tekliflerden de sponsorlu tanıtım yapabiliyor.

TikTok Bahşişler ile Para Kazanma

Tiktok’ta içerik üreticilerinin para kazanabileceği birçok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden birisi bahşişlerdir. Tüm para kazanma yöntemlerinde görüldüğü gibi bahşişlerde de bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu yöntemlere baktığımızda ne yazık ki Tiktok’ta para kazanma hilesi bulunmamaktadır. Bahşiş yöntemi içinde bir Stripe hesabı gerekiyor. Uygulamada içerik üreticisi araçları arasında bulunan Bahşişler kısmından başvuru yapabilirsiniz.

Tiktok’ta nasıl para kazanılır baktığımızda içerik üreticisinin paylaştığı içerikler beğenilir ve diğer kullanıcılar bu hesaplara bahşiş yollayabilir. İçerik üreticileri aldığı bu bahşişleri herhangi bir kesinti olmadan çekebilmektedir. Ancak aracı olan Stripe ile para çekimi yapıldığında kesinti olabiliyor. Sonuç olarak bu taktikle Tiktok üzerinden gelir elde etmeniz mümkündür. Bu yöntemle Tiktok fenomenleri ne kadar kazanıyor baktığımızda önemli gelirler elde ettiği görülmektedir.

TikTok Video Hediyeleriyle Para Kazanma

Tiktok’ta para hediyesiyle kazanç sağlamak için video hediyeleri yöntemi kullanılabilmektedir. Bu yöntemle gelir elde etmek istediğinizde 18 yaşında veya üzerinde olmanız gereklidir. Tiktok hediyelerle para kazanma için en az takipçi sayınızın 10 bine ulaşması gerekmektedir. 30 günlük bir hesabınızın olması, herkese açık olarak en az bir videonuzun paylaşılması şartı aranmaktadır. Ardından yine Tiktok topluluk kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. Hizmet şartlarına uyum sağlarsanız hesap onaylanır. Ancak mutlaka hesabınızın ticari bir hesap olması gerekiyor. Eğer bu şartları yerine getiriyorsanız Tiktok para kazanma aktif etme başvurusu yapabilirsiniz. Sonuç olarak birçok yöntemle beraber Tiktok üzerinden gelir elde etmeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir:

TikTok Keşfet Saati: En İyi ve En Kötü TikTok Keşfet Saatleri (2023)

Her Yönüyle: En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları 2023

Daha Fazla Görüntüleme Ve Etkileşim İçin 32 Instagram Hikâye Önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir